SIHHİ TESİSAT TAMİR VE MONTAJ

Su tesisatında mesele çıkması kaçak oluşması mananına gelir. Oluşan bu su kaçağı ise genel olarak sistemin en ehemmiyetli parçası olan boruların zarar görmesi alana gelir. Tesisatta kullanılan boruların kaliteli olması her vakit meselelerin çıkması için mani teşkil etmeyebilir. Haftada bir tesisat değiştirmeyiz bilinen üzere. Uzun yıllar kullanılan su tesisatı ve bu arada borular vakit içerisinde deformasyona uğrayabilirler. Bu vaziyette ise su tesisatı tamiri gerekmektedir.

Borularda olan çatlak veyahut delik gibi deformasyonlar su kaçağına neden olur. Evde bulunmadığınız bir günde dahi çatlak bir borudan sızan su hasebiyle su baskın yıkımıyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Parasal olarak zarara uğratan bu kaçakların yanı sıra can kaybına da neden olduğu görülmüştür. Bu istikametiyle su tesisatı tamiri can ve mal güvenliğiniz açısından değer kazanmaktadır.

Son zamanlarda ertelenen su tesisatı tamiri beklenmedik şekilde hasarlara sebep olmuştur. Bunlardan biri de yangındır. Suyla temasından kaçınılan elektrik düzeneklerine sızıntı dolayısıyla temas eden su büyük yangınlara kapı aralayabilir. Özetle ihmal gerektirmeyecek kadar ehemmiyetlidir su tesisatı tamiri.